Igaunija: Hāpsalā – Baltās Dāmas festivāls 13.08. - 1Diena

Brauciens uz Igaunijas kūrortpilsētu Hāpsalu – senā pils ar balto dāmu u.c.
 
Brauciena datums: 13.08.2022
Brauciena cena: 30.00 Eur
 
Ņem draugus, ģimeni un dodies aizraujošā braucienā uz Baltijas jūras rietumu krasta pērli – valdzinošo un omulīgo Hāpsalu, kas ir viena no vecākajām Igaunijas kūrortpilsētām, pazīstama ar skaistām pludmalēm, romantiskiem līčiem un plašiem SPA piedāvājumiem, kā arī ar seno bīskapa pili un klosteri!
 
Ekskursijas programma:
07.00 izbraukšana no Rīgas
Baltās Dāmas Laiks jau trīs gadu desmitus ir bijis viens no svarīgākajiem Hāpsalu vasaras notikumiem. Augusta nedēļas nogalē, kas atrodas vistuvāk pilnmēness naktij, Hāpsalu vecpilsēta kļūs par aizņemtu gadatirgus laukumu, aizraujoša kultūras programma ilgs no rīta līdz vakaram un, iestājoties tumsai, bīskapa cietoksnī notiks “Baltās Dāmas” brīvdabas izrādes.
 
Hāpsalā apskates ekskursija
Hāpsalu dzelzceļa stacija Kūrortpilsēta bija Krievijas aristokrātu iecienītā atpūtas vieta. Dzelzceļa stacijas ēka tika būvēta pēc oriģinālajām skicēm. Komplekss sastāv no četrām daļām: pasažieru ēka, Imperatora paviljons, tos savienojošā nojume un unikāls 216 metrus garš perons. Krievijas Imperators pats ir atbalstījis būvniecības ideju, kā arī palīdzējis to īstenot praksē.
Patstāvīga pastaiga pa Hāpsalu Promenādi sākas no Lēnes apriņķa muzeja un noslēdzas pie Rannarootsi muzeja. Ekskursijas laikā gūsiet pārskatu par Promenādes vēsturi un Hāpsalu galvenajiem apskates objektiem – Kūrzāli, Saules pulksteni un Čaikovska soliņu. Papildus šiem pazīstamajiem objektiem redzēsiet arī jaunās atrakcijas, piemēram, Allikas paviljonu, brīvdabas deju laukumu, laivu tiltiņu, peldēšanas tiltiņu, lapeni un Kūrzāles terasi.
Hāpsalu pils ir arhitektūras pērle, kas saglabājusies no 13. gadsimta. Pils līdz 17. gadsimta beigām bija vietējo varas vīru rezidence. Muzejs iepazīstina ar pils vēsturi, Hāpsalu pilsētas dzimšanu, Sāres-Lēnes bīskapijas valdoņiem un tā laika iedzīvotāju dzīves apstākļiem. Lai visu to labāk iepazītu, apmeklētājs var visu arī aptaustīt un izmēģināt dažādus mehānismus. Mūros esošās ejas aicina apmeklētājus iepazīt pili un gleznaino Hāpsalu no pilsētas visaugstākās vietās pilnīgi jaunā skatienā
Hāpsalu doma baznīca (pirmreizēji pieminēta 1279. gadā) ir viena no lielākajām vienarkas baznīcām Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs. Šī ir Sāres-Lēnes bīskapijas galvenā baznīca. Šobrīd Doma baznīca ir EELK Hāpsalu Sv. Jāņa draudzes baznīca. Doma baznīcā ir arī unikāla kristību kapela ar apaļu pamatplānu. Kristību kapelas logā augusta mēneša pilnmēness naktī var satikt mūžīgo mīlnieci – Balto dāmu… Pateicoties labajai akustikai, šī baznīca ir lieliska vieta koncertiem.
Brīvais laiks Hāpsalā: Iespēja apmeklēt I. Viklandes muzeju – “Pasaku pasauli” ar Karlsona istabu

Mājupceļš. Ap plkst. 22:00 atgriešanās


Noderīga informācija un papildus izmaksas:

Ekskursija + ieejas biļete Hāpsalu pils: pieaugušajiem 15 €; bērniem 10 €
Hāpsalā apskates ekskursija: 5 €

Atcerieties! Igaunijas ceļojumā ir nepieciešami personu apliecinoši dokumenti (pase vai ID karte)!
Lai izmantotu iespējamās skolēnu / senioru atlaides, kur tādas pieejamas, iesakām ņemt līdzi attiecīgo apliecību!

 
Saņemiet informāciju un detalizētas programmas, pasūtiet ceļojumus, zvaniet, rakstiet, ienāciet: +371 22085055, +371 67186320 rakstiet uz info@dimartour.lv

Jūs varat uztaisīt rezervāciju vai uzdot mums jautājumu caur šo formu.

Brauciena cena EUR 30.00/par personu
30
Kopā 30.00 EUR

Informācija par braucienu

  • 13.08.2022
  • 1 Diena