Kuldīga! Hercoga Jēkaba gadatirgus: Ēdoles pils un strausu ferma 3.10. - 1Diena

Hercoga Jēkaba gadatirgus 2020: Īvandes ūdenskritums – Ēdoles pils – Strausu ferma – Ventas rumba un Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs
 
Brauciena datums: 03.10.2020
Brauciena cena: 19.00 Eur
 
Ekskursijas programma:
7:00 izbraukšana no Rīgas
 
Īvandes upītes ūdenskritums Ūdenskritums atrodas divu minūšu gājienā no Rendas centra. Šī ir ērta un interesanta vieta ūdenskritumu fotografēšanai, jo pavisam īsā upītes posmā, ir atrodami divi dažāda lieluma ūdenskritumi (augstākais divi metri) un stāvi dolomīta krasti.
 
Ēdoles pils Vienīgā Kurzemes bīskapijas celtā (1265), labi nocietinātā mūra pils ar torņiem un iekšpagalmu, kas vēl joprojām ir apdzīvojama. Teikām un leģendām apvītā pils cietusi karos un ugunsgrēkos, bet arvien atjaunota. Jūnijā pils pagalmā notiek Emīla tirgus.
 
Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs (vecpilsēta) ap Alekšupīti. Unikāls 17.–18. gs. mazpilsētas ēku apbūves ansamblis, kurā ietilpst arī tā sauktā Latvijas Venēcija ap Alekšupīti. Šāds mazpilsētas ēku apbūves ansamblis Baltijā ir saglabājies vienīgais. Realizējot Alekšupītes promenādes projekta pirmo kārtu, Rātslaukumā vietu radusi strūklaka, restaurēti tiltiņi pār upīti un jaunu elpu ieguvusi Baznīcas iela.
 
Ventas rumba. Ar Eiropā platāko dabisko ūdenskritumu (249 m) saistīta virkne leģendu un vēsturisku notikumu. Hercoga Jēkaba izgudroto un uz rumbas novietoto zivju ķeramo ierīču dēļ Kuldīgu senatnē dēvēja par pilsētu, kur lašus ķer gaisā. Zivis šeit pavasaros un rudeņos lido joprojām. Rumbas platumu ietekmē ūdens daudzums, vidēji tas ir no 200 līdz 250 metru plats, bet palu laikā sasniedz pat 270 metrus! Ūdenskrituma augstums ir no 1,6 līdz 2,2 metriem. Pārgāzni veido visai interesanta līkloču līnija. Ventas rumba ir dabas piemineklis un ietilpst Ventas ielejas dabas liegumā.
 
Hercoga Jēkaba gadatirgus!
Novērtē vietējo amatnieku darinājumus un nobaudi novada lauku labumus Pils dārzā. Darbosies arī Hercoga manufaktūras, Seno spēļu pagalms, Ķēķī savu prasmi demonstrēs apkārtnes pavāri.
 
Latvijā lielākā strausu ferma, kas specializējas veselīgas gaļas audzēšanā. Saimniecībā, kura atrodas netālu no Kuldīgas, var iegādāties veselīgus un augstvērtīgus strausa gaļas produktus, doties ekskursijā pa strausu fermu. Apmeklētājiem celtā ēkā var iegādāties suvenīrus un dažādus našķus.
 
Izbraukšana uz Rīgu ~ 21:00 atgriešanās Rīgā
 
 
Cenā iekļauts:
– Brauciens komfortablā autobusā;
– Gida-grupas vadītāja pakalpojumi LV / RU;
 
Noderīga informācija un papildu izmaksas:
– Strausu ferma ekskursija 5 € /pers. /bērni – 3 €
– Ēdoles pils ar ekskursiju 10 € /pers. /bērni līzd 16g. – 7 €
– Kuldīgas apskatās ekskursija: 5 € /pers.
 
Ņemiet vērā, ka apskates objektu secība var mainīties. Cenas un papildu izdevumi ir norādīti pēc 01.07.2019 pieejamās informācijas.
 
Vēlaties rezervēt? Zvaniet: +371 22085055, +371 67186320 rakstiet uz info@dimartour.lv

Jūs varat uztaisīt rezervāciju vai uzdot mums jautājumu caur šo formu.

Brauciena cena EUR 19.00/par personu
19
Kopā 19.00 EUR

Informācija par braucienu

  • 03.10.2020
  • 1 Diena