Igaunija: Pihticas Dievmātes klosteris un Tartu 28.10. - 1Diena

Igaunija: Pihticas Dievmātes klosteris un Tartu

Vai esi redzējis visu kultūrvēstures mantojumu, ko glabā Igaunija? Apciemo leģendām apvīto Pjuhticas jeb “svētās vietas” sieviešu klosteri, kas ir vienīgais pareizticīgo klosteris Igaunijā. Apskati iespaidīgo baznīcu ar pieciem kupoliem, klostera skolu, padzeries no īsta svētavota un izzini citus šīs vēsturiskās vietas noslēpumus. Uzdāvini draugam un baudiet ekskursiju kopā!

 
Datums: 28.10.2023
Brauciena cena : 40.00 €
 
Ekskursijas programma:
6:30 izbraukšana no Rīgas,
Brauciens caur Vidzemi, apciemojot Valmieru un pilsētas-dvīnes Valku un Valgu Ekskursija klosterī. Ekskursijas laikā Jums būs iespēja uzzināt klostera vēsturi, lūgt Dievu tā dievnamos, apmeklēt muzeju. Visiem ŠODIEN ir dota neatkārtojama iespēja atvilkt elpu no pilsētas steigas, sajust Dievmātes klātbūtni, izstaigāt klostera takas.

Pjuhticas Dievmātes aizmigšanas sieviešu klosteris — pieder Maskavas Patriarhāta Igaunijas Pareizticīgo Baznīcai. Tas nodibināts 1891.gadā. Pjuhticas klosteris Igaunijā ir īpaša svētvieta, uz kuru dodas neizsīkstošas svētceļnieku straumes. Šurp dodas gan pa vienam, gan grupās, gan uz vienu dienu, gan vairākām. Cits dodas uz Pjuhticu izzinošā ekskursijā, cits meklē mierinājumu lūgšanās, cits pateicībā, cits grib iepazīt ticību. Pjuhtica tulkojumā no igauņu valodas nozīmē „svētā vieta”. Leģenda stāsta, ka gani redzējuši spožu gaismu ozolu birzī un sievieti debeszilā mantijā. Viņi, nonākuši līdz birzij, atrada Dievmātes ikonu, vēlāk šajā vietā tika uzbūvēta kapela.

Tagad klosterī ir sešas baznīcas un kapelas, ceļļu korpusi, svētceļnieku viesnīca, nespējnieku patversme, muzejs, saimniecības ēkas, tur dzīvo 170 māsas, kas lasa un dzied dievkalpojumos, uzkopj dievnamus, izšuj svētkalpotāju tērpus, gatavo ēdienu, audzē dārzeņus, augļus, ogas un ziedus, uztur apmēram 20 govju ganāmpulku.. Mums būs iespēja pabūt Dievmātes Aizmigšanas katedrālē un pastaigāties pa klostera teritoriju. Uz svētavotu jau vairāk nekā 400 gadus diendienā nebeidz plūst ļaudis. Gan vietējie, gan ceļinieki stāsta, ka no avota ūdens pieredzējuši dziedināšanu. Šo ūdeni ļaudis ved arī uz mājām, lai turpinātu dziedināšanu. Ir zināmi daudzi dziedināšanas gadījumi, kas tiek reģistrēti speciālā grāmatā. Uz klosteri tiek sūtītas vēstules no visas pasaules, kurās tiek ziņots par brīnumiem, ko pieredzējuši cilvēki ar ticību atbraucot uz šo svēto vietu.  Šajā dienā arī Jums ir iespēja pārliecināties par to, nesteidzīgi staigājot pa Pjuhticas klosteri, dzerot Svēto ūdeni, gremdējoties svētavotā.

Brīvais laiks. Izbraukšana no klostera

No Pjuhticas brauksim pa Peipusa ezera krastu, viesosimies zvejnieku un krievu vecticībnieku ciemos ar koka lūgšanu namiem un skatu uz bezgalīgo Peipusa ezeru.

Atpakaļceļa – neliela autobusu ekskursija pa Tartu – pašu vecāko studentu un jauniešu pilsētu Baltijā.
Mājupceļā īsa apstāšanās, lai apmeklētu veikalu Tartu centrā.

Vēlu vakarā atgriešanās Rīgā ap. 22.30
 
Noderīga informācija un papildu izmaksas:
Ekskursija klosterī un ziedojums 8 €
 
Uzmanību! Lūdzam ar sapratni un cieņu izturēties pret uzvešanās noteikumiem klosterī. Svētceļnieku apģērbs nedrīkst būt izaicinošs: sievietēm obligāti jābūt svārkos, kuri sedz ceļgalus un apģērbā, kurš sedz plecus, galvai jābūt apsegtai ar lakatu. Vīriešiem ir nepieļaujami šorti un īsas bikses, vēlams, lai vīrieši būtu ģērbti kreklos ar garām piedurknēm. Ja vēlies gremdēties svētavotā, paņem līdzi dvieli un gumijas čībiņas.

Ceļojuma apdrošināšana – pēc vēlēšanās
 
Lai dotos ceļojumā, nepieciešama ceļošanai derīga pase un vīzas (ja tādas nepieciešamas); pases derīguma termiņš ir atkarīgs no ceļojuma galamērķa valsts izvirzītajām prasībām, kuras klientam jānoskaidro pirms došanās ceļojumā
 
Ceļojuma organizētājs ir reģistrēts TATO datu bāzē ar Nr. TATO-2010-37
 
 
Rezervācija, citi jautājumi: par biļetēm un cenām, lūdzu, zvaniet pa tālruņiem 22085055, 67186320 vai info@dimartour.lv

Jūs varat uztaisīt rezervāciju vai uzdot mums jautājumu caur šo formu.

Brauciena cena EUR 40.00/par personu
40
Kopā 40.00 EUR

Informācija par braucienu

  • 28.10.2023
  • 1 Diena