Izlidojot uz Ēģipti

  1. Izlidojot uz Ēģipti:

No 17.06.2022. ir atcelta prasība, ieceļojot Ēģiptē, uzrādīt vakcinācijas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa apliecinājumu.

Ielidojot Latvijā:

No 01.04.2022. ir atcelta prasība ieceļošanai Latvijā uzrādīt sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu vai negatīvu Covid-19 testa apliecinājumu.

Vīzas

Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem ieceļošanai Hurgadā ir vajadzīga vīza. Saskaņā ar Ēģiptes sniegto informāciju Latvijas pilsoņi pirms ceļojuma var noformēt elektronisko vīzu, ko iespējams saņemt tikai Ēģiptes oficiālajā tīmekļa vietnē: www.visa2egypt.gov.eg. Elektroniskai vīzai ir jāpiesakās vismaz septiņas dienas pirms plānotā ceļojuma. Vīzas atteikuma vai pieteikuma anulēšanas gadījumā, t.sk., ja vīzu anketa aizpildīta nepilnīgi vai kļūdaini, valsts nodeva netiek atmaksāta.

Pagaidām Latvijas pilsoņi Ēģiptes vīzu var saņemt arī uz robežas, ieceļojot Ēģiptē. Vienreizējas vīzas nodeva ir 25 ASV dolāri, daudzkārtējas – 60 ASV dolāri. Samaksa veicama bankas filiālē robežas šķērsošanas vietā.

Latvijas pilsoņiem ieceļojot Šarm el Šeihā vīza nav nepieciešama, ja ceļotājs uzturēsies Sinaja pussalā līdz 15 dienām un neplāno doties ekskursijās ārpus Sinajas pussalas, pretējā gadījuma vīza ir nepieciešama.

Latvijas nepilsoņiem vīza jāsaņem pirms ceļojuma kādā no Ēģiptes diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām. Ārlietu ministrija aicina pirms došanās uz Ēģipti par vīzas saņemšanas kārtību sazināties ar Latvijā akreditēto Ēģiptes vēstniecību Zviedrijā.

Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc plānotā brauciena beigām. Vairāk informācijas ĀM mājas lapā https://www.mfa.gov.lv/lv/egipte-celojumu-bridinajumi

Jūs varat uztaisīt rezervāciju vai uzdot mums jautājumu caur šo formu.