JAUNUMS! SPA BRĪVDIENAS SĀREMĀ – maize, vīns un kadiķis! 04-05.05. - 2Dienas

JAUNUMS! SPA BRĪVDIENAS SĀREMĀ – maize, vīns un kadiķis! Viesnīcā Spa Hotel Meri!

Brauciena datums: 04 -05.05.2023
Brauciena cena: 90.00 EUR

1. diena

Plkst. 7:00 izbraucam no Rīgās. Ceļš VIA Baltica ved cauri Pērnavai. Ceļā neliela kafijas pauze. Pārcelšanās ar prāmi no Virtsu ostas uz Kuivastu ostu (~30 min. Iespēja paēst pusdienas uz prāmja).

Muhu Katrīnas baznīca
Muhu baznīca hronikā ir pieminēta jau no 1267.gada. Skaistā baznīca ir celta agrās gotikas stilā. Muhu baznīcas interjera izskatu nosaka augsti griesti, kupolveida arkas, bet kora daļā krusta velves. Uz baznīcas kora telpas ziemeļu un austrumu sienām ir saglabājušies sienas gleznojumu fragmenti, kas ir datēti ar 1330. gadu. Pie durvīm, kas ved uz kāpnēm, ir redzama sienā iemūrēta trapecveida kapu plāksne, kas ir cēlusies no 12.-13.gadsimta.  Labi zināt: Muhu baznīca ir viena no skaistākajām lauku baznīcām Igaunijā.  Muhu baznīcas kancele ir viena no vecākajām Sāres apgabalā. Baznīca ir tikusi izmantota kā nocietinājums.

Sāremā pirmās vīna darītavas darbnīcas
Vīna degustācija! Pirmā Sāremā vīna darītava, kas vīnu ražo gandrīz no visām iespējamām izejvielām. Sortimentā ir nātru, tomātu un burkānu vīni, kā arī daudzas citas aizraujošas garšas, ko piedāvā vietējās Igaunijas izejvielas. Darbnīcā degustēsim alternatīvos un rustic  vīnus, diskutēsim par vīnu folklorā un medicīnā, un tā izmantošanu pārtikā.

Unikālais Kāli meteorītu krāteris. Kāli meteorīta nokrišanas aptuvenais laiks ir pirms 7500–7600 gadiem. Meteorīta nokrišana jau apdzīvotajā Sāremā izraisīja lielus postījumus, kas tiek salīdzināti ar mazas atombumbas sprādzienu. 5–10 km augstumā meteorīts sadalījās un nokrita uz zemes gabalos, no kuriem radās lielākais 22 m dziļais krāteris 110 m diametrā un astoņi mazāki krāteri. Noderīgi zināt: Pasaulē lielāko krāteru vidū Kāli krāteris ieņem astoto vietu. Kāli meteorīta krāteru lauks Sāremā ir Igaunijas unikālākais dabas piemineklis, vienlaikus tas ir Eirāzijas iespaidīgākais krāteru lauks.

Ierašanās Kuresārē, viesnīcā Spa Hotel Meri!. Viesnīca atrodas jūras krastā, netālu no Kuresāres pils parka un jahtu ostas. Iekļauta cenā: baseina, saunas un trenažieru zāles apmeklējums. Brīvais laiks Kuresārē.

Nakšņošana Spa Hotel Meri! viesnīcā.

2 diena
Brokastis. 10.30 Kuresāres bīskapa cietoksnis, iespaidīgāko un senāko visā Baltijā. Kuresāres bīskapa cietoksnis, kas tautas valodā tiek saukts arī par Kuresāres pili, ir būvēts 14. gadsimtā. Kuresāres bīskapa cietokšņa ēka un vienīgā viduslaiku cietokšņa ēka, kas Baltijas valstīs ir saglabājusies bez nozīmīgas pārbūves. Papildus estētiskajai pieredzei, ko sniedz arhitektūras stilīgums, cienīgums un iespaidīgais skaistums, cietokšņa apmeklējums sniedz plašas vēsturiskas zināšanas, piedāvā panākt tiešu kontaktu ar pagātni un izjust viduslaiku atmosfēru.

Garšas piedzīvojumi Sāremā, kadiķu sīrupa degustācija Gandrīz 500 gadus vecajā Leedri ciematā, kas atrodas Rietumsāremā, sīrupu saimnieces no kadiķiem un cukura vāra burvju gardumu, kuram pievieno riekstus un ogas, garšaugus un garšvielas. Kadiķis pēc tautas ticējumiem ir vitalitātes un veselības devējs: plaušām dod jūras atspirdzinājumu, kauliem – vasaras siltumu, bet balsij – spēku.  Produktu degustācijas un stastijums.  Saaremaa Kadakasiirup” produkti ir autentiska amatnieku ražota pārtika, kas nesatur E vielas.

Atgriešanās Rīgā ap pl. 21:00.

Cenā iekļauts: Viena vieta ērtā tūrisma klases autobusā; Nakšņošana 2 vietīgā numuriņā Spa Hotel Meri viesnīcā, Kuresāres līča krastā; Brokastis (zviedru galds); Saunas un basseinu, trenažieru zāles apmeklējums; WiFi internets viesnīcā; Gida – grupas vadītāja pakalpojumi LV – RU.

Noderīga informācija un papildu izmaksas:
Ekskursiju pakete- 45 EUR- pieaugušajiem, 30 EUR- bērni (biļetes  uz prāmi Virtsu – Kuivastu – Virtsu, Vīna degustācija, Anglas vējdzirnavu ekskursija ar biļetem, Kadiķu sīrupa degustācija, ekskursija Kuresāres bīskapa cietoksnis
Piemaksa par iespēju izvēlēties sēdvietu autobusā – 10 €
Piemaksa par SGL (vienvietīgu numuru) – 35 €

Apskates objektu secība var mainīties vietām. Cenas un papildu izdevumi ir norādīti pēc 25.01.2023 pieejamās informācijas.

Svarīgi: Izbraucot no valsts, ikvienam ceļotājam nepieciešama derīga pase vai personas ID karte.

Vēlaties rezervēt? Zvaniet: +371 22085055 vai rakstiet uz info@dimartour.lv

Jūs varat uztaisīt rezervāciju vai uzdot mums jautājumu caur šo formu.

Brauciena cena EUR 90.00/par personu
90
Kopā 90.00 EUR

Informācija par braucienu

  • 04.05.2023
  • 2 Dienas