Lido zivis Kuldīgā: Sabile, Ēdoles pils, Īvandes, vīns un sidrs 27.04. - 1Diena

Lido zivis Kuldīgā: Ēdoles pils – vīna un sidra Sabiles pilsēta – Īvandes upītes ūdenskritums – Ventas rumba un Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs ar vīna degustācijas
 
Brauciena datums: 27.04.2024
Brauciena cena: 28.00 Eur
 
Ekskursijas programma:

8:00 izbraukšana no Rīgas

Sabile (apmeklējums) ir neliela, romantiska Kurzemes mazpilsētiņa, simbols ir Sabiles Vīna kalns, kurš ir ierakstīts Ginesa rekordu grāmatā.

Īvandes upītes ūdenskritums. Rendā, uz nelielās Īvandes upītes, izveidojušies divi ūdenskritumi jeb rumbas. Īvandes rumba ir apakšējais un lielākais no Īvandes ūdenskritumiem. Tas sniedzas līdz pat divu metru augstumam, stiepjoties 10 metru platumā. Savukārt, paejot aptuveni 200 metrus gar upīti pret straumi, atrodams arī otrs ūdenskritums – Valdātu rumba. Ūdenskritumi ir skaisti ne tikai ar nokrišņiem bagātos gadalaikos.

 
Ēdoles pils Vienīgā Kurzemes bīskapijas celtā (1265), labi nocietinātā mūra pils ar torņiem un iekšpagalmu, kas vēl joprojām ir apdzīvojama. Teikām un leģendām apvītā pils cietusi karos un ugunsgrēkos, bet arvien atjaunota. Jūnijā pils pagalmā notiek Emīla tirgus.

Vīna degustācija ražotnē. Izvēlies Kurzemes krāšņo vasaras ogu buķeti! Degustācijas ietilpst vīna ražotnes apskate, vismaz 6-7 vīna veidi, uzkodas un saistošs vīndara stāstījums par savu ceļu vīna darīšanas gaitās.
 
Kuldīgas viduslaiku vēsturiskais centrs (vecpilsēta) ap Alekšupīti. Unikāls 17.–18. gs. mazpilsētas ēku apbūves ansamblis, kurā ietilpst arī tā sauktā Latvijas Venēcija ap Alekšupīti. Šāds mazpilsētas ēku apbūves ansamblis Baltijā ir saglabājies vienīgais. Realizējot Alekšupītes promenādes projekta pirmo kārtu, Rātslaukumā vietu radusi strūklaka, restaurēti tiltiņi pār upīti un jaunu elpu ieguvusi Baznīcas iela.
 
Ventas rumbas apmeklējums: Ventas rumba Kuldīgā ir unikāls dabas piemineklis Latvijā, kā arī platākais ūdenskritums Eiropā, kurā vērojamas lidojošas zivis. Ūdenskrituma platums ir ap 100–110 metriem, taču palu laikā tā platums sasniedz pat 249 metrus. Ūdenskrituma augstums ir 1,8–2 metri, kur ūdens krīt pāri vienai Pļaviņu svītas dolomītu kāplei. Šajā vietā strauji mainās upes dziļums – no 50 centimetriem līdz 2 metriem. Kuldīgas iedzīvotāji senatnē ūdenskritumu ir izmantojuši, lai šķērsotu upi
 
Dodies uz Kuldīgu un piedzīvo brīnumainu skatu – vimbas lēcieniem, gluži kā lidodamas, cenšas nokļūt Ventas rumbas otrā pusē. Viņām pienācis nārsta laiks. Tad – Kuldīgas vecpilsēta, kas ir romantiski skaista visos gadalaikos. Aizej uz koncertu, izstādi vai radošo darbnīcu un iepērcies Pavasara tirdziņā!
 
Kuldīga: Kurzemes hercogistes ziedu laiku valdnieka Hercoga Jēkaba dzimtā pilsēta! Ekskursijā iepazīsim interesantās un vēsturiski nozīmīgās vietas, atjaunoto Pilsētas dārzu u.c. Brīvais laiks
 
Izbraukšana uz Rīgu ~ 21:30 atgriešanās Rīgā
 
 
Cenā iekļauts:
– Brauciens komfortablā autobusā;
– Gida-grupas vadītāja pakalpojumi LV / RU;
 
Noderīga informācija un papildu izmaksas:
Ekskursiju paketes 20 € / bērni – 15 €
(Ēdoles pils ar ekskursiju, Kuldīgas apskatās ekskursija, Vīna degustācija ražotnē)
 
Ņemiet vērā, ka apskates objektu secība var mainīties. Cenas un papildu izdevumi ir norādīti pēc 01.11.2020 pieejamās informācijas.
 
Brauciena datums, brauciena nosaukums, pasākumu programma var mainīties saistībā ar apstākļiem, kuri nav atkarīgi no tūroperatora.
 
Vēlaties rezervēt? Zvaniet: +371 22085055, +371 67186320 rakstiet uz info@dimartour.lv
 
 

Jūs varat uztaisīt rezervāciju vai uzdot mums jautājumu caur šo formu.

Brauciena cena EUR 28.00/par personu
28
Kopā 28.00 EUR

Informācija par braucienu

  • 27.04.2024
  • 1 Diena