Lietuva: Lāču zeme Telšiai un Pluņģes “Žemaišu Versaļa” 29.06. - 1Diena

Lietuva: Lāču zeme Telšiai un Pluņģes “Žemaišu Versaļa”

Brauciena datums: 29.06.2024
Brauciena cena: 30.00 Eur

Ekskursijas programma:
7.00  izbraukšana no Rīgas (pretī Zinātņu akadēmijai). Ceļs ar pieturu pa ceļam uz kafiju. Tālāk ceļš ved uz Telšu pilsētu

Ekskursija pa pilsētu. Telši – Žemaitijas galvaspilsēta un Žemaitijas katolicisma centrs. Pilsētu, kas atrodas uz septiņiem pakalniem, no rietumiem un austrumiem ieskauj Mastis ezers, kas minēts vairākās leģendās. Vārdu pilsētai deva mazā Telšes upīte. Leģenda vēsta, ka Telšus nodibināja milzis Džugas, kurš tiek saukts arī par Telši. Vēstures avotos Telši tiek minēti kopš 1450.gada.

Telši ir slaveni ar apmeklējamo vietu un unikālu objektu pārpilnību: vienīgā Lietuvā pareizticīgo Sv. Mikaloja baznīca kubisma stilā, Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas baznīca, ko 1536.gadā dibināja Polijas karalis un Lietuvas lielkņazs Sigismunds II Augusts. Yeshivat Telz, ebreju reliģiskā skola – viena no lielākajiem pasaulē, kur mācījās un savas prasmes uzlaboja rabīni no visas pasaules. Moderns amfiteātris un Žemaitijas muzejs “Alka”. Tirgus laukumā augšup debesīs slejas tornis-pulkstenis ar milzīgu melnu lāci. Katedrāles laukumā cilvēki ar redzes traucējumiem ar savām rokām var “izpētīt” vienīgo Lietuvā pilsētas modeli. Šeit atrodas bīskapa rezidence, Telšu bernardīniešu klostera komplekss un 17.gadsimta garīgais seminārs. Uz viena no lielākā pakalna paceļas Telšu Sv. Padujas Antonijas katedrāle, uzcelta 1765.gadā vēlā baroka un klasicisma stilā.

Telši tiek saukti arī par Lāču galvaspilsētu. Šeit lāči tur “Žemaitijas globusu”, rotā tiltus un soliņus gar Mastis ezeru, nemaz nerunājot par citām skulptūrām, kas dāsni izkaisītas pa visu pilsētu. Bet, pastaiga gar Mastis krastu, bez šaubām, kļūs vēl interesantāka, ja pa ceļam meklēsiet lācēnus, leģendārā totēma – Žemaitijas lāča, pēdas nospiedumus.

Pēc tam apmeklēsim “Džiugas namu”. Džiugas siera nams ar brīnišķīgo interjeru ir īsta paradīze siera cienītājiem. Šeit var izmēģināt siera “Džiugas” produkciju kopā ar Lietuvas zīmola saldējumu “Dione”. Tas ir ilgstoši nogatavināts cietais siers. Telši lepojas ar šo vietu, kur dzimis leģendārais lietuviešu siers “Džiugas”. Pēc ekskursijas brīvais laiks un Lietuviešu pusdienas.

Ierašanās Plunģē. Šeit atrodas Plunģes muiža, kura tiek dēvēta par “Žemaitijas Versaļu”. Kopš  uzcelšanas 19 gs.,pateicoties kņazam Oginskim, tā ir viena no lielākajiem kultūras centriem Lietuvas ziemeļos. Plunģes muižas apmeklējums un ekskursija vietējā gida pavadībā. Brīvais laiks Plunģē.

Izbraukšana uz mājām, ap 22:00 atgriešanās Rīgā

Papildu izmaksas: Ekskursiju pakete- 15 EUR- pieaugušajiem, 13 EUR- studentiem, skolēniem pensionāriem (apskates ekskursija Teļši, biļete un ekskursija Plunģes muiža) Lietuviešu pustdiena – 15 EUR
— Apdrosināšanas polise;
— Personīgie tēriņi

Svarīgi! Līdzi jābūt pasei vai ID kartei!

Vēlaties rezervēt? Zvaniet: +371 22085055,  rakstiet uz info@dimartour.lv

Jūs varat uztaisīt rezervāciju vai uzdot mums jautājumu caur šo formu.

Brauciena cena EUR 30.00/par personu
30
Kopā 30.00 EUR

Informācija par braucienu

  • 29.06.2024
  • 1 Diena