Tradicionālie svētki “Palangas Stinte” 11.02.23. - 1Diena

Tradicionālie svētki “Palangas Stinte” !

Brauciena datums: 11.02.2023
Brauciena cena: 30.00 €

Ekskursijas programma:
7.00 izbraukšana no Rīgas

Ierašanās un ekskursija Palangā.

Katru gadu Palangā ar lielu vērienu tiek atzīmēti Baltījas salakas svētki. Uz ielām tiek slietas tirdzniecības teltis, kurās tirgo dažādus gardumus- galvenokārt žāvētas zivis un suvenīrus.
Bāros un restorānos šajā dienā galvenais dienas piedāvājums ir salaka. Dienas galvenais notikums ir makšķernieku un zvejnieku sacensības. Skanot lietuviešu tradicionālajai mūzikai, sākumā makšķernieki sacenšas, kurš noķers vairāk zivis un pēc tam, kurš tās vairāk apēdīs. Ja ir vēlēšanās, ir iespēja izpeldēties aukstajā Baltijas jūrā. Skaļi, jautri..

Svētkus sāksim svinēt Jonasa Basanaviča gatvē. Tie tiešām ir salakas- “dienas karalienes” svētki. Apmeklētājiem tiek piedāvātas svaigas, mazliet pēc gurķiem smaržojošās salakas, tik tikko ceptas vai kūpinātas zeltainās salakas vai arī gardas zivju zupas veidā, katrai gaumei.
Īsti zvejnieki un dažādas zvejnieku izklaides- tematiskais svētku koncerts, enkuru celšanas sacensības, zvejnieku laivas vilkšanas sacensības, salakas ēšanas sacensības u.c. Šeit, svaigā gaisā iesakām nogaršot aromātisko, pēc lietuviešu receptes gatavoto karstvīnu (karstas vinas) un lietuviešu saldumus – skrudzelinasu un tradicionālo šakoti.
Neatņemama svētku sastāvdaļa- suvenīru teltis ar dažādiem suvenīriem. Šeit suvenīri parasti ir īpašāki- ar tādu kā zivs “kultu”: magnētiņi, māla figūriņas, dzintara zivtiņas utt..

Pasākuma laikā Tev būs iespēja iepazīt kaimiņzemes piejūras zvejnieku tradīcijas, vēsturi un kulinārijas mantojumu; līdzīgi kā citus gadus, gājēju promenādē visas dienas garumā atpūtniekus gaidīs svaigas, tikko kūpinātas un ceptas salakas, kā arī karsta zivs zupa; varēsi iegādāties gardumus improvizētā zivju tirdziņā, kur tās tirgo paši zvejnieki; notiks arī dažādi jautri pasākumi; iesakām nogaršot lietuviešu karstvīnu un pacienāties ar lietuviešu saldumiem – skruzdelynas (trausls un gaisīgs deserts ar medu) un tradicionālo šakotis

Pēc 22:30 atgriešanās Rīgā

Noderīga informācija un papildu izmaksas:
Ekskursija Palangā – 5 €
Personīgie tēriņi (t.sk. apdrošināšanas polise)
Apskates objekti var mainīties vietām

Lai dotos ceļojumā, nepieciešams viens no zemāk minētajiem dokumentiem:
sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19 (spēkā 15 dienā pēc pēdējās vakcinācijas devas saņemšanas);
– vai sertifikāts par Covid-19 izslimošanas faktu, ja iedzīvotājs ir slimojis ar Covid-19 (ja kopš pēdējā pozitīvā Covid testa līdz pat ceļojuma beigu datumam nav pagājušas 180 dienas).

Ne agrāk kā 48 h pirms ceļojuma uz Lietuvu, visiem ceļotājiem jāaizpilda ieceļošanas anketa: https://keleiviams.nvsc.lt/en/form
Pirms atgriešanās Latvijā, visiem ceļotājiem jāaizpilda ieceļošanas anketa: https://covidpass.lv/

Drošības apsvērumu dēļ ceļojumā drīkst doties tikai vakcinētas vai pārslimojušas persona

Ceļojuma organizētājs ir reģistrēts TATO datu bāzē ar Nr. TATO-2010-37

Brauciena datums, brauciena nosaukums, pasākumu programma var mainīties saistībā ar apstākļiem, kuri nav atkarīgi no tūroperatora.

Rezervācija, citi jautājumi: par biļetēm un cenām, lūdzu, zvaniet pa tālruņiem 22085055, 67186320 vai info@dimartour.lv

Jūs varat uztaisīt rezervāciju vai uzdot mums jautājumu caur šo formu.

Brauciena cena EUR 30.00/par personu
30
Kopā 30.00 EUR

Informācija par braucienu

  • 11.02.2022
  • 1 Diena