Vīzas un pases – Turcija

Vīzas un pases

Dodoties ceļojumā, ceļotājam līdzi jābūt sekojošiem dokumentiem: derīgs personu apliecinošs dokuments, biļetes, vīza, apdrošināšanas polise un / vai citi dokumenti, kas nepieciešami attiecīgā ceļojuma laikā.
Dodoties uz Eiropas Savienības valsti, nepieciešama pase vai ID karte. Valstu sarakstu, kurās atzīst Latvijas Republikas ID karti kā derīgu ceļojuma dokumentu, var atrast vietnē www.mfa.gov.lv.

Ceļojot ārpus Eiropas Savienības, katram ceļotājam jābūt līdzi derīgai pasei. Pasei jābūt derīgai ne mazāk, kā 6 mēnešus pēc ceļojuma beigu datuma. Iepriekš norādītās prasības par personu apliecinošiem dokumentiem attiecas arī uz bērniem līdz 2 gadu vecumam.
Ceļotājiem ir pienākums pašiem parūpēties par vīzām, ja viņi dodas uz valsti, kurā vīza ir nepieciešama. Jāņem vērā, ka vīzu izsniegšanas procedūra un nosacījumi dažādās valstīs ir atšķirīgi.

Sīkāka informācija par vīzām ir pieejama Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas tīmekļa vietnē www.mfa.gov.lv

Svarīga informācija personām, kuras nav Latvijas Republikas pilsoņi: personām, kurām ir diplomātiskā vai dienesta pase, nepilsoņiem (angļu val. Aliens), kā arī Baltkrievijas Republikas pilsoņiem, kas dodas uz Ēģipti, vīza jau pirms izlidošanas jāsaņem tuvākajā Ēģiptes Arābu Republikas vēstniecībā, jo, ierodoties valstī, vīzu saņemt nav iespējams. Aviosabiedrībai, kas izpilda lidojumu un / vai robežkontroles dienestam ir tiesības pirms lidojuma lūgt uzrādīt vīzu, un atteikt iekāpšanu ceļotājam, kuram nav vīzas. Latvijas nepilsoņiem vīza jāsaņem pirms ceļojuma kādā no Ēģiptes diplomātiskajām un konsulārajām pārstāvniecībām.Pirms došanās uz Ēģipti par vīzas saņemšanas kārtību sazināties ar Latvijā akreditēto Ēģiptes vēstniecību Zviedrijā.
Personām, kurām ir pagaidu vai diplomātiskā pase, ieteicams pirms ceļojuma iegādes sazināties ar uzņemošās valsts diplomātisko pārstāvniecību iespējamo ar šīm pasēm saistīto ierobežojumu dēļ. Turklāt tiem ārvalstu pilsoņiem, kas vēlas doties ekskursijā no Latvijas, un kuru valstīm nav noslēgta vienošanās par bezvīzu režīmu ar Latvijas Republiku, nepieciešama daudzkārtēja (Šengenas vai valsts) vīza. Informāciju par vīzu izsniegšanas un robežas šķērsošanas kārtību (gan Latvijas, gan ārvalstu pilsoņiem) var iegūt ceļojumu aģentūrā vai attiecīgās valsts diplomātiskajā pārstāvniecībā, kā arī vietnē www.mfa.gov.lv Tūroperators CORAL TRAVEL Latvia SIA neatbild par ceļotājiem, kuriem nebūs atļauts doties ceļojumā, neatkarīgu no ceļojuma organizatora iemeslu dēļ.

LR pilsoņiem iebraukšanai Turcijas teritorijā vīzas nav nepieciešamas:

  • Uzturēšanās periods valstī: līdz 30 dienām pusgada laikā.
  • Pases derīguma termiņam uz brīdi, kad tūrists izbrauks no Turcijas, jābūt vēl vismaz 6 mēnešiem.
  • LR pilsoņa ID-karte kā personas identifikāciju apliecinošs dokuments nevar tikt izmantota pases vietā braucienam uz Turciju.

LR nepilsoņiem iebraukšanai Turcijas teritorijā nepieciešams patstāvīgi un jau laikus noformēt elektronisko vīzu-atļauju iebraukšanai (“E-VISA”):

  • Šīs tūrisma vīzas derīguma termiņš (multi entry turistic visa): 90 dienas.
  • Maksa par “E-VISA” noformēšanu on-line sistēmā (mājaslapā www.evisa.gov.tr/en) – 20 $ par 1 cilv.
  • Pases derīguma termiņam uz brīdi, kad tūrists izbrauks no Turcijas, jābūt vēl vismaz 6 mēnešiem.

Jūs varat uztaisīt rezervāciju vai uzdot mums jautājumu caur šo formu.