Ziemassvētku brīvdienas Tallinā un Ziemeļigaunijas ūdenskritumi 24-25.12. - 2Dienas

Ziemassvētku brīvdienas Tallinā un Ziemeļigaunijas ūdenskritumi + PROTO – izgudrojumu fabrika, kur atdzīvojas vēsture

Brauciena datums: 24-25.12.2021
Brauciena cena: 65.00 Eur

Ekskursijas programma:

1 diena.
7:00 izbraukšana no Rīgas

Keilas ūdenskritums
Keilas ūdenskritums atrodas Harju apriņķa Keilas pagastā, Keila-Joa ciemā uz Keilas upes. Ūdenskritums ir sešus metrus augsts un vairākus desmitus metru plats, tādējādi pēc lieluma atpaliekot tikai no Narvas un Jegalas ūdenskrituma. No parka ceļš uz ūdenskritumu ved pa upes ieleju pāri diviem paceļamajiem tiltiem.
Noderīga informācija:Uz Keilas ūdenskrituma ir atjaunota hidroelektroenerģijas stacija. Tuvumā atrodas arī viena no krāšņākajām, atjaunotajām muižas ēkām neogotikas stilā. Aizraujošas ainavas var atklāt ar 3 km garās dabas takas palīdzību. Nāciet un atklājiet vienu no Ziemeļigaunijas neapstrīdamajām pērlēm!

Ekskursija pa Tallinas vecpilsētu – romantisko Igaunijas galvaspilsētu. Tallinas vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules kultūras mantojumu sarakstā un tā ir viena no vislabāk saglabātajām Eiropas viduslaiku pilsētām. Tā ir slavena ar līkumaino bruģēto ieliņu tīmekli, kas saglabājies gandrīz neskarts kopš 11. – 15. gs. Visas svarīgākās ēkas un baznīcas, tāpat arī pilsētas iedzīvotāju un tirgotāju dzīvojamās mājas ar klētīm un noliktavām ir saglabatas sākotnējā izskatā vēl no viduslaikiem. Iespēja apskatīt nocietinājuma sienas un torņus: Resno Margaritu un Garo Hermani. Tallinas Rātsnams – vienīgais saglabātais Rātsnams Ziemeļeiropā, no kura paveras lielisks skats uz Vecpilsētu. Rātsnams celts gotiskā stilā ar pilsētas simbola – Vecā Tomasa figūru vējrādī. Oleviste, Doma baznīca un pareizticīgo katedrāle.

Tallinas vecpilsētas krodziņiem – III Draakon. Kas atrodas Rātsnama vecajā tiesas istabā, omulīgā pagrabiņā. Šī vieta ir īpaša ar savu unikālo 15.gadsimta ieturēto interjeru. Telpās valda patīkama, teatrāla, atmosfēra. Ēdiens jābauda bez galda piederumiem un lustru vietā telpas izgaismo dažāda izmēra sveces, kas ciemošanos šajā vietā padara vēl īpašāku. Krodziņa saimniece cienās ar gardu brieža gaļas zupu, sešu šķirņu pamatīgiem pīrāgiem, medījuma gaļas grila desiņām un Rātslaukuma alu. Cenas nu dien ir draudzīgākās visā Tallinas apkaimē – piemēram firmas ēdiens – zupa ,maksā vien 2,5 EUR.

Vakaru piedāvājam baudīt 2002. gada jūlijā durvis vērušajā “Beer House” krodziņā (Alus nams), kas atrodas pašā Tallinas vecpilsētas centrā, un tas ir vienīgais, unikālais restorāns-alus darītava, kas ražo savā alus darītavā septiņu šķirņu dzīvu nefiltrētu un nepasterizētu alu. “Beer House” saviem apmeklētājiem piedāvā garšīgus un kvalitatīvus ēdienus, kā arī patīkamas laika pavadīšanas iespējas. Katru nedēļas nogali te valda īsta rosība – dejas, konkursi un citas interesantas aktivitātes. Restorāna interjerā tiek ievērots senais Austrijas alus namu stils. Alus placī ir jūtama Vīnes ielu gaisotne un atmosfēra.

Brīvais laiks Tallinna. Nakšņošana viesnīcā.

2 diena.
Brokastis.
JAUNUMS!!! PROTO – izgudrojumu fabrika, kur atdzīvojas vēsture
Iedomājieties sevi vadām pasaulē pirmo automobili, lokomotīvi vai gaisa balonu – visi šie diženie vēsturiskie izgudrojumi būs jūsu rīcībā PROTO izgudrojumu fabrikā Jaunais piedzīvojumu centrs ne tikai piedāvā nekur citur Eiropā neredzētus, vienreizējus piedzīvojumus, bet arī iepazīstina ar izgudrojumu vēsturi. Visa izstāde atrodas kādreizējā superslepenajā zemūdeņu rūpnīcā, un pasaule, kas paveras caur VR brillēm, rada tiešas klātbūtnes sajūtu. Apmeklētāji nonāk atpakaļ laikā, kad pasaule svēti ticēja tvaika dzinējiem, fantastiskām mašīnām un 19. un 20. gadsimta izgudrojumiem. Speciāli PROTO izveidotā virtuālās realitātes pasaule gaidīt gaida, kad to izpētīs, un piedāvā gan lidojumu ar gaisa balonu, gan braucienu ar gaisa divriteni. Interaktīvās izstādes dod iespēju eksperimentēt un izprast fizikas parādības no pilnīgi jauna skatupunkta. Jūsu veiklība un drosme tiks pārbaudīta, kā putnam lidinoties galvu reibinošā augstumā, sacenšoties ar draugiem uz riteņbraucēju takas un slidinoties no vienas PROTO centra malas uz otru pa iekaru trasi.

Jegalas ūdenskritums
Jegalas ūdenskritums atrodas Jegalas upes lejtecē, apmēram 4 km pirms ieteces Somu līcī. Jegalas ūdenskritums ir apmēram 8 metrus augsts un 50 metrus plats. Šis ir visplatākais dabīgais ūdenskritums Igaunijā. Ūdenskritums ir savdabīgs arī ziemā, kad ar aukstuma iestāšanos ūdens masa pārvēršas par zaigojošu ledus sienu ar lāstekām. Starp ledu, kas sasalis uz leju no ūdenskrituma sienām, un ūdenskrituma sienu var izveidoties tuneļa eja, kas no abām pusēm ir norobežota ar ledu. Interesanti zināt: Jegalas upes lejtece no ūdenskrituma līdz upes grīvai ir viena no zvejnieciski bagātākajām vietām Igaunijā — šeit sastopami lieli foreļu un lašu krājumi.

Pastaiga gida pavadībā pa Pērnavas vecpilsētu
Pērnavas Gidu apvienības sertificētie gidi veic ekskursijas pa Pērnavas galvenajiem apskates objektiem (Rātsnams, Tallinas vārti, Mūra mala, Pērnavas baznīcas, Jansena statuja u.c.) un pastāsta par to vēsturi. Ekskursija ilgst aptuveni 1-1,5 h.

Atgriešanās Rīgā ap pl. 21:00.

Cenā iekļauts:
Viena vieta ērtā tūrisma klases autobusā;
Nakšņošana 2 vietīgā numuriņā viesnīcā.;
Brokastis (zviedru galds);
Gida — grupas vadītāja pakalpojumi LV — RU.

Noderīga informācija un papildu izmaksas:
Apskates ekskursija Tallinā 7 €
Apskates ekskursija Pernava 5 €
PROTO – izgudrojumu fabrika: 14 €; bērniem līdz 6 g. free
Apskates objekti var mainīties vietām

Piesakoties ceļojumā, lūdzu norādiet ar kādu sertifikātu ceļosiet! Sevišķi gadījumā, ja ceļosiet bez sertifikāta! Kamēr Latvija ir zemas saslimstības valsts statusā, ceļojot uz Igauniju, nav jāveic tests vai jāievēro pašizolācija. 

Lai dotos ceļojumā, nepieciešams viens no zemāk minētajiem dokumentiem:

  • Sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19 (spēkā 15 dienā pēc pēdējās vakcinācijas devas saņemšanas);
  • Sertifikāts par Covid-19 izslimošanas faktu, ja iedzīvotājs ir slimojis ar Covid-19 (ja kopš pēdējā pozitīvā Covid testa līdz pat ceļojuma beigu datumam nav pagājušas 180 dienas).
  • Ja Latvijas saslimstības rādītājs ir zem 150 saslimušajiem uz 100 000, tad sertifikāts nav nepieciešams! Sertifikāts par Covid-19 laboratorisko analīžu rezultātiem (Covid-19 negatīvu PCR testu ne vecāku kā 72h);
  • Bērni līdz 12 g. vecumam var doties ceļojumā bez sertifikātiem.

Pirms ceļojuma uz Igauniju, visiem ceļotājiem jāaizpilda ieceļošanas anketa: https://iseteenindus.terviseamet.ee/

Lai atgrieztos Latvijā:

  • Sertifikāts par veikto vakcināciju pret Covid-19 (spēkā 15 dienā pēc pēdējās vakcinācijas devas saņemšanas);
  • Sertifikāts par Covid-19 izslimošanas faktu, ja iedzīvotājs ir slimojis ar Covid-19 (ja kopš pēdējā pozitīvā Covid testa līdz pat ceļojuma beigu datumam nav pagājušas 180 dienas).;
  • Sertifikāts par Covid-19 laboratorisko analīžu rezultātiem (Covid-19 negatīvu PCR testu ne vecāku kā 72h). Ja ir veikts tests pirms ceļojuma piektdienā, iespējams ceļot mājup ar to pašu testu. Vai iespējams veikt jaunu testu 24h laikā pēc atgriešanās Latvijā. Vai, kamēr Latvija ir zemas saslimstības valsts statusā, iespējams ceļojumā doties bez testa!
  • Bērni līdz 12 g. vecumam var doties ceļojumā bez sertifikātiem.

Pirms atgriešanās Latvijā, visiem ceļotājiem jāaizpilda ieceļošanas anketa: https://covidpass.lv/

Ņemiet vērā, ka apskates objektu secība var mainīties. Cenas un papildu izdevumi ir norādīti pēc 01.01.2021 pieejamās informācijas.

Vēlaties rezervēt? Zvaniet: +371 22085055, +371 67186320 rakstiet uz info@dimartour.lv

Jūs varat uztaisīt rezervāciju vai uzdot mums jautājumu caur šo formu.

Brauciena cena EUR 65.00/par personu
65
Kopā 65.00 EUR

Informācija par braucienu

  • 24.12.2021
  • 2 Dienas